اگر به دنیای رنگارنگ زیر آب، آب تمیز و شفاف، پرنده های استوایی و درختان نخل مرتفع علاقه دارید، تنها یک راه برای تماشای این چشم انداز های کارت پستالی در پیش رو دارید؛ این که به زیباترین جزایر آسیا بروید. بهترین جزیره های خصوصی آسیا که اغلب دور افتاده اما خارق العاده هستند، مکانی ایده آل و باشکوه برای انجام فعالیت هایی مانند گشت و گذار فرهنگی، غواصی زیر آب، اسب سواری، کایاک سواری، تپه نوردی یا آفتاب گرفتن هستند. ساده ترین کار این است که به مالدیو سفر کنید؛ چرا که در این کشور، هر هتل یک جزیره است؛ اما سواحل کامبوج، اندونزی و تاسمانی نیز فوق العاده هستند. در این مطلب، به معرفی زیباترین جزایر گردشگری دنیا درمنطقه آسیا پاسیفیک می پردازیم؛ جزایر آفتابی در سرتاسر جنوب شرقی آسیا و اقیانوس آرام. برای آشنایی بیشتر با جزایر دیدنی آسیا و برنامه ریزی یک سفر ایده آل و خاطره انگیز در آینده، با نمونه گشت همراه باشید…
جزیره های خصوصی تفریحی / مراکز تفریحی بی نظیر در آسیا پاسیفیک

جزیره باواه Bawah در اندونزی

اگر هوس کرده اید به اندونزی سفر کنید و آب های شفاف و زیبای این کشور را از نزدیک ببینید، جزیره باواه Bawah از زیباترین جزایر آسیابهترین محل اقامت برای شما می باشد. این مرکز تفریحی شیک و عالی در یک مجمع الجزایر شش جزیره ای در فاصله سه ساعت و نیمه با شمال شرقی سنگاپور قرار گرفته است و برای رسیدن به آن می توانید از هواپیماهای آب نشین (هواپیمای آبی) استفاده کنید. هزینه ای که برای اقامت در این مرکز تفریحی می پردازید شامل همه چیز به جز نوشیدنی های الکلی و غواصی می باشد؛ بنابراین وقتی به این مکان سفر می کنید، خیالتان راحت است که هزینه جابجایی، وعده های غذایی، اسپا، یوگا، پیلاتس، مدیتیشن، خشکشویی و ورزش های آبی بدون موتور همگی از قبل پرداخت شده اند. در سرتاسر این منطقه حفاظت شده دریایی، گردشگرات با 35 ویلای ساخته شده از چوب بامبو (که 11 عدد از این ویلاها، روی آب هستند) و یک سینمای روباز مواجه می شوند و همچنین فهرست بلند بالایی از فعالیت های هیجان انگیز روز های خود را به غواصی و آفتاب گرفتن بگذرانید؛ چرا که جزیره باواه Bawah از جزایر دیدنی آسیا گریزگاهی بی نظیر با سواحل ماسه ای، جنگل های زیبا، گیاهان دریایی فوق العاده و امکان غواصی در دنیای خارق العاده زیر آب می باشد.
Bawah Island, 01 Desa Kiabu Siantan Selatan, South Siantan, 29791, South Siantan, Indonesia
جزیره باواه Bawah در اندونزی

نمایی دیگر از جزیره باواه Bawah در اندونزی

جزیره هگرستون Haggerstone در استرالیا

جزیره هگرستون Haggerstone از زیباترین جزایر گردشگری دنیا در شمالی ترین نقطه منطقه Great Barrier Reef با کلبه های سقف شیب دار و خانه های چوبی پر از وسایل چوبی دست ساز و عتیقه های اسرار آمیز به شما حس اقامت در یک مکان دور افتاده و مطرود را می دهد. برای رسیدن به این اقامتگاه که 30 سال پیش توسط روی و آنا ترنر Roy and Anna Turner ساخته شده و به صورت خانوادگی اداره می گردد، می بایست از کنز Cairns سوار یک هواپیمای چارتر خصوصی شوید و در فرودگاه اختصاصی هگرستون که در جزیره هیکس Hicks واقع شده است به زمین بنشینید، سپس باید یک قایق سواری 15 دقیقه ای انجام دهید. وقتی به این مرکز تفریحی می رسید از شما با نوشیدنی های خنک استقبال می شود که با آب های تمیز و شفاف اطراف جزیره و سواحل تمیز و سفید رنگ ماسه ای مطابقت می کند. کلبه مرکزی در این مجموعه از گردشگران با غذا های فوق العاده که اکثرا از جانوران دریایی تازه صید شده و مواد غذایی طبیعی که در همان منطقه کاشت می شود، تشکیل شده پذیرایی می کند. شیک ترین و مجلل ترین ویلای این جزیره House Mawu نام دارد. این خانه چوبی عظیم روی تپه ای زیبا با چشم انداز های فوق العاده دریاچه، دو اتاق خواب، یک آشپزخانه، سالن نشیمن، شومینه و یک بالکن بزرگ، ایده آل برای بازی کودکان، قرار دارد. چه در حال گذران ماه عسل خود باشید و چه با تمامی اعضای خانواده تان به سفر آمده باشید، همگی تحت تاثیر آب های زیبا و شفاف این منطقه و زندگی زیر آب قرار خواهید گرفت.
Haggerstone Island, Shelbourne QLD 4875, Australia

جزیره هگرستون Haggerstone در استرالیا

محل اقامت در جزیره هگرستون Haggerstone

جزیره خصوصی سانگ سا Song Saa در کامبوج

از زیباترین جزایر آسیا، سانگ سا Song Saa تنها مرکز تفریحی شیک در جزایر کوه رونگ Koh Rong از زیباترین جزایر گردشگری دنیا است که در سواحل جنوب غربی کامبوج قرار دارد و ویژگی های آن همگی با استاندارد های مراکز تفریحی اقامتی دوستدار طبیعت مطابق می کند. ملیتا و روری هانتر Melita and Rory Hunter، زوج استرالیایی که این مرکز تفریحی اقامتی را تاسیس کرده اند، 12 سال پیش در حال یکه در یک سفر با قایق بادبانی خود بودند با این جزیره برخورد کردند. آنها جزیره را از یک خانواده محلی که اصرار داشتند جزیره را بفروشند و به سرزمین اصلی کامبوج باز گردند خریدند. اما این مکان تا به وضعیت فوق العاده فعلی آن برسد، نیاز به اصلاحات و کار زیادی داشت. منطقه دریایی اطراف بخاطر آلودگی آب ها و زیاده روی در ماهی گیری در وضعیت بسیار بدی قرار داشت. خانم و آقای هانتر Hunter جزیره را تمیز کردند، امکانات لوله کشی نصب کردند، سیستم مدیریت زباله و بازیافت راه اندازی کردند و بالاخره در سال 2007، اولین منطقه دریایی محافظت شده رسمی در کشور کامبوج را تاسیس نمودند. این مرکز تفریحی اقامتی که در سرتاسر دو جزیره زیبا از جزایر دیدنی آسیا قرار گرفته است، شامل 27 سوییت با بام شیب دار (که هر کدام با بامبو، سنگ های محلی و الوار طراحی شده اند)، یک باشگاه ورزشی، یک اسپا و رستوران روی آب، همچنین دسترسی آسان به نقطه های ویژه غواصی و قایق رانی در اطراف مجمع الجزایر می باشد.
Song Saa Private Island, Koh Rong Archipelago, Cambodia; +855 92-609-488

جزیره خصوصی سانگ سا Song Saa در کامبوج

نمایی از محل اقامت در جزیره خصوصی سانگ سا Song Saa

مرکز اقامتی نیهی Nihi در اندونزی

مراکز تفریحی اقامتی بسیاری در مجموعه جزایر دیدنی آسیا در اندونزی موجود هستند؛ اما مرکز اقامتی نیهی Nihi با تمامی این مراکز متفاوت و از همگی آنها متمایز است. برای مثال، در جزیره سومبا Sumba از زیباترین جزایر گردشگری دنیا در حدود 250 مایلی (402 کیلومتری) بالی قرار گرفته است، مردم بومی سومبا و چندین دسته اسب وحشی بسیار زیبا در اطراف آن زندگی می کنند. اقامت در این مرکز اقامتی 567 هکتاری شامل یک روز کامل کسب آرامش در اسپای نیهی اوکا، تپه نوردی، بازدید از روستا، ماهی گیری، موج سواری، غواصی، پینگ پنگ، سینمای ساحلی ، اسب سواری و بسیاری از فعالیت های جالب و هیجان انگیز دیگر است. بعد از یک روز پر از ماجراجویی در یکی از زیباترین جزایر آسیا، بازدید کنندگان در یکی از 27 ویلای شیک و لوکس این مجموعه که دارای تختخواب های ننویی، بالکن های وسیع و چشم انداز های اقیانوس هند هستند به استراحت و گذران شب می پردازند.
Nihi, Desa Hobawawi, Kecamatan Wanukaka, Sumba, 87272, Indonesia

مرکز اقامتی نیهی Nihi در اندونزی

نمایی دیگر از مرکز اقامتی نیهی Nihi

جزیره ترتل (لاک پشت) Turtle در فیجی

جزیره 500 هکتاری ترتل Turtle از زیباترین جزایر گردشگری دنیا که توسط مالکان آن، خانواده اوانسون Evanson گردانده می شود، محل فیلم برداری فیلم “دریاچه آبی” The Blue Lagoon در سال 1980 بوده است. این مرکز تمامی امکانات لوکس خود را بهمراه تجربه های فرهنگی بسیار جالب از فیجیان به میهمانان خود ارائه می کند. بعد از این که میهمانان به وسیله یک پرواز خوش منظره با هواپیمای آب نشین (هواپیمای آبی) به جزیره ترتل Turtle در شمال غربی مجمع الجزایر یاساوا Yasawa برده می شوند، از آنها با آهنگ های سنتی، یک لیوان نوشیدنی خنک و آغوش باز کارمندان استقبال می گردد. حضور در این مرکز به شما احساس بودن در یک اردوی تابستانی باشکوه ویژه بزرگسالان را می دهد؛ چرا که فعالیت های ورزشی متنوع، میهمانی های شام گروهی (که در آنها با میهمانان دیگر هتل هم میز و هم سفره می شوید) و ترکیبی از تجربه های فرهنگی متفاوت در انتظار شماست؛ این تجربه ها می تواند خواندن در گروه کر، انجام مراسم کاوا kava (نوشیدن نوشیدنی ملی آن منطقه) یا رقص مه که meke باشد. روزهای شما در این مرکز با اسب سواری در هنگام طلوع خورشید و صرف صبحانه در ساحل و پس از آن، ماهی گیری آغاز می شود؛ در حالی که در هنگام بعد از ظهر، گردشگران معمولا وقت خود را در سواحل اختصاصی یا به انجام غواصی زیر آب اختصاص می دهند. فرقی نمی کند کجای جزیره باشید، به آسانی می توانید از واکی تاکی خود استفاده و با بوره ماما Bure Mama (مستخدم شخصی خودتان) تماس بگیرید و از او درخواست تمدید ساعت وقت گذرانی در ساحل اختصاصی یا نوشیدنی و خوراکی بیشتر نمایید. و اما در مورد غذا، شام میهمانان معمولا از جانوران دریایی تازه صید شده (که برخی توسط خود میهمانان صید شده اند) آماده می گردد و میوه ها و سبزیجات تازه آن نیز از باغ های وسیع جزیره آورده می شوند. علاوه بر همه اینها، این مرکز اقامتی قرار است امسال بهار به تنها محل توریستی فیجی با انرژی صد در صد خورشیدی تبدیل گردد.
Turtle Island, Yasawa Islands, Fiji

جزیره ترتل (لاک پشت) Turtle در فیجی

نمایی از محل اقامت در جزیره ترتل (لاک پشت) Turtle

جزیره پیک نیک Picnic Island در تاسمانی

تاسمانی Tasmania از زیباترین جزایر گردشگری دنیا در سواحل جنوبی استرالیا، جایگاه مناظر خارق العاده، جانوران متنوع و یک جزیره خصوصی جدید و بسیار زیباست. جزیره پیک نیک Picnic Island که مالکان آن جین و کلم نیوتون براون Newton-Brown هستند، در سال 2017 افتتاح شد و با طراحی های مسی و چوبی از معمار محلی جان لاتهام John Latham در اختیار میهمانان قرار گرفت. پنج کابین شیک این جزیره، مکان فوق العاده ای برای تماشای پارک ملی Freycinet National Park و سواحل بسیار زیبای خلیج Wineglass هستند. خود هتل تنها می تواند میزبان ده میهمان باشد و یک کلبه مرکزی دارد که گردشگران می توانند در آنجا کنار آتش گرم شوند و به صرف خوراکی و نوشیدنی بپردازند. میهمانان بسته به فصلی که در این جزیره به سر می برند، ممکن است به تعداد زیادی جانوران عجیب و جالب در منطقه اطراف هتل بربخورند؛ از پنگوئن ها تا وال ها، دلفین ها، خوک های آبی. این منطقه همچنین بخاطر دشت های سرسبز و صخره های خوش فرمی که در امتداد ساحل قرار دارند، برای تپه نوردی ایده آل است. در عین حال، کسانی که علایق خاصی دارند می توانند از میان فعالیت های انتخابی این جزیره مانند ماهی گیری آخر هفته و جلسات یوگا انتخاب کنند. برای رسیدن به جزیره پیک نیک، می بایست از خلیج Coles Bay در بخش شرقی تاسمانی سوار یک تاکسی آبی شوید تا در عرض ده دقیقه شما را به جزیره برساند؛ البته گردشگران می توانند قایق خود را به جزیره بیاورند و به اسکله ببندند.
Picnic Island, Freycinet, Coles Bay TAS 7215, Australia; +61 411 255 179
جزیره پیک نیک Picnic Island در تاسمانی

نمایی دیگر از جزیره پیک نیک Picnic Island

مرکز تفریحی آمانپولو Amanpulo در فیلیپین

مرکز تفریحی آمانپولو Amanpulo در زیباترین جزایر آسیا نه تنها یکی از شیک ترین و مجلل ترین مراکز تفریحی اقامتی فیلیپین است، بلکه خصوصی ترین آن نیز به شمار می رود؛ چرا که حتی منطقه هوایی آن نیز اختصاصی می باشد. برای رسیدن به جزیره آمان پامالیکان Aman’s Pamalican از زیباترین جزایر گردشگری دنیا، گردشگران می بایست از فرودگاه بین المللی Ninoy Aquino International Airport در مانیل Manila استفاده کنند. پرواز 70 دقیقه ای هواپیمای آب نشین (هواپیمای آبی) از دریای سولو Sulu در شمال شرقی جزیره پالاوان Palawan از زیباترین جزایر آسیا عبور می کند و مناظر زیبایی را به پیش چشم های میهمانان قرار می دهد. در اطراف این مرکز تفریحی، 42 کلبه چوبی با چشم انداز های دریایی یا جنگلی، استخر های خصوصی وجود دارند و ویلاهای یک تا چهار خوابه زیبا با مستخدم های خصوصی و آشپز های اختصاصی در اختیار شما قرار می گیرند. زمانی که به این جزیره رسیده و مستقر می شوید، سواحل ماسه ای سفید رنگ، غواصی فوق العاده، تنیس، تپه نوردی، شام های بسیار خوش طعم و اسپای پر آرامش در انتظار شماست.
Amanpulo, Pamalican Island, Philippines; +63 2 976 5200

مرکز تفریحی آمانپولو Amanpulo در فیلیپین

نمایی دیگر از مرکز تفریحی آمانپولو Amanpulo

جزیره خصوصی تاوانی پوپو Tavanipupu در جزایر سلیمان

جزایر سلیمان از جزایر دیدنی آسیا که از آنها با عنوان “آخرین بهشت روی زمین” یاد می شود، سرشار از زیبایی های طبیعی هستند. در قلب این جزایر، جزیره خصوصی تاوانی پوپو Tavanipupu در لبه شرقی جزیره قرار گرفته است. برای رسیدن به این جزیره می توان از یک هواپیمای آب نشین (هواپیمای آبی) استفاده کرد (از مبدا پایتخت Honiara تا Marau Sound) و سپس می بایست یک قایق سواری کوتاه انجام دهید تا به مقصد برسید. جزیره خصوصی تاوانی پوپو Tavanipupu از زیباترین جزایر آسیا برای کسانی که برای سفر ماه عسل برنامه ریزی کرده اند یا قصد انجام یک سفر مجلل و خاطره انگیز دارند مانند یک آهنربا عمل می کند. این جواهر بی نظیر همان مکانی است که دوک و دوشس کمبریج (شاهزاده ویلیام و همسرش کیت) در بین مسیرشان به استرالیا در سال 2012، چند روزی را در آن به سر بردند. این جزیره 13 هکتاری (130 هزار متر مربعی) با جنگل های نارگیل، 13 ویلا، مبلمان از جنس خیزران و بالکن های وسیع مشرف به دریاچه ماراو Marau Lagoon بسیار خاص و ویژه است. میهمانان می توانند برای غواصی یا موج سواری به داخل آب بپرند یا به ماهی گیری، دوچرخه سواری، کایاک سواری در امتداد سواحل بپردازند و سپس از یک پیک نیک خصوصی روی ماسه ها لذت ببرند. این هتل دارای یک بار روی آب می باشد که رو به چشم انداز بی نظیر غروب آفتاب ساخته شده است و ویلای سلطنتی Royal Bungalow که بخاطر ویلیام و کیت اینگونه نام گذاری شده است، دارای یک دوش خارج از ویلا و یک اسکله اختصاصی می باشد.
Tavanipupu Private Island Resort, Solomon Islands, +677 36082

جزیره خصوصی تاوانی پوپو Tavanipupu در جزایر سلیمان

نمایی زیبا از Tavanipupu در جزایر سلیمان

جزیره کامپداک Cempedak در اندونزی

جزیره کامپداک Cempedak از زیباترین جزایر آسیا که مایل ها دور از تمدن واقع شده، جزیره ای فوق العاده زیباست که جدا از سفر خاطره انگیزی که برایتان می سازد، مکانی بسیار دیدنی و از جزایر دیدنی آسیا است. اما رسیدن به این جزیره اختصاصی کمی سخت است؛ یک سفر یک ساعته روی یک کشتی مسافر بری، سپس یک سفر یک ساعته روی زمین با تاکسی و در نهایت، یک سفر نیم ساعته دیگر با کشتی مسافربری. وقتی به این جزیره نزدیک می شوید، ویلا های ماه شکل بسیار زیبای آن از فراز ساحل مشخص می شوند و کلکسیونی از سنگ های سفید، نور را به اطراف منعکس می کنند. تک تک 20 ویلای فوق العاده این جزیره دارای استخرهای بانگ چاله (استخر هایی که آب آبشار به درون آنها می ریزد) و چشم اندازهای زیبای اقیانوس هستند؛ همچنین دسترسی آسانی به سواحل و صخره های دیدنی این جزیره 42 هکتاری دارند. در جنگل های بارانی این جزیره جانورانی چون پرندگان نوک شاخ، مورچه خواران پولک دار و میمون ها آزادانه در حرکت هستند. در سرتاسر جزیره، مکان های ویژه ای جهت بازی تنیس یا کروکت، غواصی، صخره نوردی و دوچرخه سواری وجود دارد.
Cempedak, Air Gelubi, Bintan Pesisir, Bintan Regency, Riau Islands, Indonesia; +62 811-7008-040

جزیره کامپداک Cempedak در اندونزی

نمایی از محل اقامت در جزیره کامپداک Cempedak

جزیره خصوصی ویوانتا بای تاج Vivanta By Taj در مالزی

جزیره خصوصی ویوانتا بای تاج Vivanta By Taj از زیباترین جزایر آسیا که در سواحل لانگکاوی Langkawi در جزیره ربک Rebak مالزی قرار دارد که از جزایر دیدنی آسیا می باشد، رازگونگی یک جزیره خصوصی و ویژگی های مدرن را همراه با هم دارد. در سرتاسر این بهشت طبیعی 390 هکتاری، میهمانان می توانند از سواحل دور افتاده، جنگل های 300 میلیون ساله، صخره های مرجانی و مسیر های پر پیچ و خم جنگلی لذت ببرند. این تنها آغاز کار است؛ کسانی که پر انرژی تر و فعال تر هستند می توانند به انجام تنیس، اسکواش، والیبال، یوگا، دوچرخه سواری و پیاده روی در طبیعت بپردازند. غواصی نیز یک فعالیت بسیار محبوب در این جزیره به شمار می رود؛ اما اگر دوست دارید بدون فرو رفتن در آب، دنیای رنگارنگ زیر آب را تماشا کنید، دنیای زیر آب لانگکاوی Underwater World Langkawi از جزایر دیدنی آسیا در جزیره اصلی، مناسب ترین مکان برای این کار است. در این جزیره هشت رستوران و بار برای گردشگران مهیاست؛ همچنین محل های خصوصی برای صرف شام در اطراف جزیره وجود دارد. در میان رمانتیک ترین نقطه های جزیره، اسکله چوبی Moon Deck یکی از بهترین ها جزایر دیدنی آسیا می باشد؛ در این اسکله زوج ها می تواند از شام های اختصاصی و خصوصی مشرف به مناظر لذت ببرند.
Vivanta By Taj, Rebak island, 07000 Langkawi, Kedah, Malaysia; +60 4 966 5566

نمایی دیگر از جزیره خصوصی ویوانتا بای تاج Vivanta By Taj

 

منبع: hamgardi

 

مطالعه مطلب زیر به شما پیشنهاد می شود:

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط با این موضوع

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *